Site icon Lecznicza Marihuana

Wkład nauczycieli nierodzimych w zajęcia z języka angielskiego

nauka języka angielskiego

nauka języka angielskiego

Nauczyciele języka angielskiego pracujący dla Lektor Personalny pochodzą nie tylko z Wielkiej Brytanii czy innych krajów anglojęzycznych, ale z całego świata. W tym artykule nauczyciel angielskiego ze szkoły Lektor Personalny omawia korzyści, jakie nauczyciel native speaker oferuje w procesie uczenia się języka angielskiego.

Kursy angielskiego z native speaker

Dane kontaktowe

telefon korepetycje – 792-874-363
telefon korepetycje – 783 004 182

e-mail kontakt – biuro@lektorpersonalny.pl
e-mail kontakt – sekretariat@lektorpersonalny.pl

Adres Korespondencyjny
Lektor Personalny
Ul. Wiejska 2
44-187 Czarków

Gliwice (Szobiszowice , Szałsza , Czekanów , Żerniki , Obrońców Pokoju , Niepaszyce , Ostropa , Wójtowa Wieś , Trynek , Ligota , Maciejów , Makoszowy), Sośnicowice, Knurów, Ruda Śląska, Katowice , Chorzów, Zabrze ( Helenka, Mikulczyce, Rokitnica, Grzybowice, Maciejów, Zaborze ) , Bytom, Tarnowskie Góry, Pyskowice, Wieszowa, Zbrosławice, Wielowieś, Tworóg, Toszek, Zawadzkie

www: https://www.lektorpersonalny.pl/cenniki/

Nauczyciele nie-rodowici ( native speaker ) są żywym dowodem na to, że bez względu na to, jak trudne może się to wydawać, można osiągnąć bardzo wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Pamiętam moje własne doświadczenia jako student, kiedy spotkałem się z tym samym chmielem, co moi studenci teraz i jak się czujesz, gdy uczysz się angielskiego jako języka obcego. To pozwala mi zachęcać moich uczniów do dzielenia się własnymi doświadczeniami w nauce.

native angielski lektor nauka

Wsparcie w nauce struktur gramatycznych i wymowy

Struktura zdań angielskich lub niektóre aspekty gramatyki języka angielskiego mogą być trudne dla osoby uczącej się języka obcego. Dowiedz się o zestawach reguł tylko po to, aby później dowiedzieć się, że wszystkie można złamać. Nie-native speaker jest zobowiązany do aktywnego poznawania zasad i struktur. Ponadto w wielu językach pochodzenia łacińskiego nie ma odpowiednika czasu teraźniejszego dokonanego. Ja też miałem trudności z tymi problemami podczas nauki angielskiego.

Jako nie-native speaker, mam możliwość zaoferowania moim uczniom różnych wskazówek lub strategii, które pomogą im pracować i poprawić wymowę, w oparciu o moje doświadczenie w nauce prawidłowego sposobu wymawiania pewnych słów lub dźwięków, które nie istnieją. w moim ojczystym języku. Na przykład dźwięki takie jak / θ /, / ð / lub / æ / nie istnieją w języku polskim ani w wielu innych językach.

Korepetycje z angielskiego Zabrze, Gliwice, Śląsk

Angielski używany w kontekście międzynarodowym

Angielski jest językiem międzynarodowym, a biorąc pod uwagę, że liczba osób, które nie są rodzimymi użytkownikami języka angielskiego, znacznie przewyższa liczbę rodzimych użytkowników języka, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz musiał komunikować się w różnych kontekstach międzynarodowych podczas pracy lub podróży.

Jest nawet wielu lingwistów, którzy zakwestionowali stosowanie wzorców wymowy native speakerów w procesie nauczania języka angielskiego. Ich argumentem jest to, że akcenty native speakerów niekoniecznie są najbardziej zrozumiałe lub odpowiednie, gdy nie-rodzimy mówca komunikuje się z innym nie-rodzimym mówcą.

native angielski

Umieszczanie błędów angielskich w kontekście

Wyrażenia idiomatyczne, „fałszywi przyjaciele” (terminy, które na pierwszy rzut oka wydają się mieć inne znaczenie niż te prawdziwe, ponieważ przypominają terminy w języku ojczystym) lub tłumaczenia słowo w słowo mogą często dezorientować uczących się, tak że jest to punkt, w którym może pomóc nauczyciel zagraniczny. Moi uczniowie często próbują wyrazić swoje myśli, po prostu tłumacząc je na angielski. Ich zdania mogą mieć sens, ale nie w kontekście tych rozmów. Jeden z moich uczniów powiedział: „Pewnego razu mój syn spóźnił się na autobus i płakał przez wiele dni”. Stało się tak, ponieważ w języku polskim używamy tego samego czasownika dla „przegrać” i „chybić”. Znając kontekst historii dziecka, które zgubiło swoją zabawkę,

W klasie uczniowie mają tendencję do wyrażania negatywnych uczuć w swoim ojczystym języku. Nauczyciel mówiący tym samym językiem może zatem być uważny i w razie potrzeby wprowadzać poprawki. W grupach dzieci nauczyciel, który rozumie lokalny język, ma środki, aby zapobiec agresywnym zachowaniom lub użyciu niewłaściwego języka. To z kolei tworzy pozytywne środowisko do nauki, które jak pokazują badania, pomaga lepiej przyswajać słownictwo i zachęca uczniów do większej odwagi podczas próby mówienia po angielsku.

Liczy się profesjonalizm i entuzjazm nauczyciela, ponieważ wszyscy nasi nauczyciele, zarówno rodzimi, jak i nie, chętnie oferują uczniom ciekawe i pouczające kursy, które pozwolą im wszystkim nauczyć się języka angielskiego w jak najlepszy sposób.

Exit mobile version